Menu
CHIP Speedtest

Uvedení přehrávače připojeného přes Linux do provozu

12.10.2012 05:25 | Redakce Chip
Uvedení přehrávače připojeného přes Linux do provozu
Po synchronizaci přehrávače Apple iPod nano s iTunes může přehrávač přestat fungovat. Nepomůže ani restart, ani reset přehrávače. Po dalším připojení k počítači a aktivaci iTunes displej jen krátce zabliká a přehrávač se nezprovozní. Nepomůže ani připojení k jinému počítači s operačním systémem Windows a aplikací iTunes.

Spojení s přehrávačem nano se nenaváže. Nepomůže dokonce ani tvrdý reset (pro reset je nutné stisknout aktivační tlačítko a současně tlačítko pro snížení hlasitosti po dobu asi osmi sekund). Než se v takovém případě vydáte do servisního střediska firmy Apple (což výrobce doporučuje), můžete ještě učinit pokus s operačním systémem Ubuntu. Ten ve své verzi 12.04 Precise Pangolin (ke stažení ZDE) obsahuje program pro přehrávání médií s názvem Rhythmbox, který nabízí přímý přístup do paměti přehrávačů iPod nano. Před připojením přehrávače ho alespoň deset minut nabíjejte pomocí adaptéru a pak proveďte výše zmíněný reset. Jakmile připojíte přehrávač nano pomocí synchronizačního kabelu k počítači s nainstalovaným systémem Ubuntu a programem Rhythmbox, měl by tento program zobrazit obsah paměti přehrávače po maximálně pěti minutách. Poté, co se obsah zobrazí, odstraňte několik hudebních souborů tak, aby v paměti přehrávače zůstalo alespoň deset procent volného místa. Pokud se vám stane, že program Rhythmbox nezobrazí obsah paměti přehrávače, zkuste provést reset, a to s připojeným synchronizačním kabelem. Podaří-li se soubory vymazat, můžete nano opět připojit k počítači s iTunes a provést synchronizaci. Dávejte ale pozor, aby kapacita paměti byla využita maximálně na 90 procent.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání