Menu
CHIP Speedtest

Uvítací zpráva před „startovací“ obrazovkou

13.02.2013 03:15 | Redakce Chip
Uvítací zpráva před „startovací“ obrazovkou
Potřebovali byste na obrazovce zobrazit správu, která by se objevila ještě dříve, než se objeví úvodní logo Windows. To není vůbec žádný problém a lze to provést pouze malou úpravou registrů.

Nejprve klikněte na tlačítko „Start“ a do políčka „Prohledat programy a soubory“ zadejte výraz »regedit«. Windows zobrazí výsledek hledání přímo v nabídce Start v sekci „Programy“. Zde klikněte na »regedit.exe« pravým tlačítkem myši a v kontextovém menu vyberte »Spustit jako správce«. Pokud to bude nutné, zadejte heslo administrátora a klikněte na »Ano«.

Potom v levé části editoru registru přejděte na klíč »HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoft WindowsCurrentVersionPoliciesSystem«. Nyní byste měli vidět v pravé části okna položky »legalnoticecaption« a »legalNoticeText«. Položka »legalnoticecaption« vám umožní zadat titulek zprávy, zatímco vlastní text bude obsažen v »legalNoticeText«. Zadání vlastního textu je snadné – dvojitým kliknutím otevřete vybranou položku a do sekce „Údaj hodnoty“ zadejte to, co potřebujete. Po dokončení úprav klikněte na »OK« a nakonec ukončete i editor registru.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání