Menu
CHIP Speedtest

V obvodu pro Sandy Bridge je chyba

01.02.2011 18:16 | Redakce Chip
V obvodu pro Sandy Bridge je chyba
Vadný obvod přijde Intel na 700 milionů dolarů.

Objevila se hardwarová vada v podpůrném obvodu pro Sandy Bridge, tedy pro procesory Intel Core druhé generace. Vada je v obvodech Intel® 6 SeriesIntel® C200 Series, a to v řadiči SATA — postiženy jsou porty 2 až 5, zatímco porty 0 a 1 jsou v pořádku.

Na potíže se SATA prý upozornili Intel zákazníci; Intel provedl zátěžové laboratorní zkoušky a chybu v návrhu obvodu potvrdil. Přitom od devátého ledna odeslal již osm milionů těchto obvodů — většina z nich se však ke koncovým uživatelům dosud nedostala — ještě zůstaly v prodejních a výrobních „kanálech“.

Intel dodávku stahuje nahradí ji. Chybu v obvodu již opravil a začal vyrábět verzi opravenou. Dodávky se však zpozdí nejméně o měsíc nebo i o déle. Intel bude schopen dodat první nové obvody koncem února, ale naplno se výroba znovu rozjede až v dubnu. Mnoho těch, kteří se těšili na Sandy Bridge, si tedy bude musit počkat déle. Zdržen nejspíše bude také nový MacBook Pro.

Ke koncovým zákazníkům se vadné obvody dostaly údajně jen tehdy, jestliže si pořídili nové čtyřjádro Core i5 nebo Core i7. Zejména v noteboocích bude náprava znamenat výměnu základní desky. Postižení se mají obrátit na dodavatele — s těmi to bude řešit Intel.

Intel vyčíslil, že mu stažení a nahrazení obvodů a nové spuštění výroby sníží zisk o 300 milionů dolarů v prvním čtvrtletí a celkově bude stát 700 milionů dolarů.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání