Menu
CHIP Speedtest

Velká kontrola datových nosičů

21.07.2011 18:36 | Redakce Chip
Prověření a test pevných disků, nastavení SSD disku, kontrola USB flash disků: ukážeme vám, jak pomocí našich testovacích nástrojů optimalizovat výkon vašich datových nosičů.

 

Výsledek naší práce je většinou uložen v podobě nějakého počítačového souboru, a nezáleží na tom, zda se jedná o textové dokumenty, tabulky, prezentace, technické výkresy, programový kód, digitální fotografie, hudbu nebo video. Za vytvořením těchto souborů se leckdy skrývá hodně práce a jejich ztráta může přinést spoustu problémů. Proto je dobré pravidelně kontrolovat stav datových nosičů, na které své soubory ukládáte. V tomto článku vás seznámíme s ideálními nástroji na kontrolu a testování disků a ukážeme vám i řadu praktických tipů pro jejich používání. Pro vaše pohodlí jsme většinu utilit, o kterých bude v tomto článku řeč, přiložili na naše DVD. Tyto prográmky vám pomohou zkontrolovat stav a včas se vyvarovat jakýchkoliv problémů s datovými nosiči a úložišti, nezávisle na tom, zda se jedná o magnetické pevné disky, SSD disky nebo paměťové USB klíče. Seznámíme vás dále s praktickými diagnostickými programy, které dávají zákazníkům k dispozici někteří výrobci pevných disků i flashových pamětí a které jsou často jediným nástrojem pro oživení zdánlivě mrtvého zařízení. Možná se vám bude hodit i několik rad, jak otestovat integritu dat vypálených na optickém médiu.

 

 

Plnou verzi článku najdete v papírovém vydání Chipu 8/2011.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání