Menu
CHIP Speedtest

Velký hardwarový upgrade

17.07.2012 13:55 | Redakce Chip
Velký hardwarový upgrade
Zrychlete výkon svého starého počítače prostřednictvím rozumného upgradu. Ukážeme vám, které součástky se vyplatí upgradovat u kterých se to nevyplatí. Přinášíme i praktickou tabulku kompatibility a slibovaného výkonnostního nárůstu.

 

Teoreticky lze jakýkoliv starší počítač upgradovat tak, aby dosahoval výkonu nejmodernějších modelů. Záleží jen na tom, kolik součástek se rozhodnete vyměnit a kolik peněz chcete do obnovy investovat. Ve skutečnosti je to ale o něco těžší. Technologický vývoj jednotlivých komponent totiž neprobíhá souběžně, takže procesory, pevné disky, porty a standardy se vyvíjejí různou rychlostí. Z toho důvodu nelze připojit pevný disk se SATA rozhraním ke starší základní desce a do této desky lze zase použít jen některé procesory. Pomocí přehledné tabulky vám ukážeme, které komponenty jsou kompatibilní, jakého nárůstu výkonu dosáhnete upgradem procesoru a které součástky můžete připojit ke které základní desce. V tabulce uvádíme procesory prodávané od roku 2004 do současnosti. Upgrade počítačů starších než osm let už nedoporučujeme, protože byste těžko sháněli kompatibilní součástky a upgrade by se nevyplatil ani z hlediska ceny, ani z hlediska výsledného výkonu. Musíme vás upozornit, že naše tabulka uvádí pouze přibližné hodnoty výkonnostního nárůstu a během výměny komponent musíte dodržovat běžná opatření, aby nedošlo k poškození jednotlivých součástek.

Celý článek si budete moci přečíst v papírovém, nebo elektronickém vydání CHIPu 08/2012.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání