Menu
CHIP Speedtest

Velký srovnávací test laserových tiskáren

12.09.2012 12:45 | Redakce Chip
Velký srovnávací test laserových tiskáren
Laserové tiskárny opět přicházejí do módy, především proto, že jsou praktické, nákladově vyzpytatelné a nabízejí lepší a trvalejší kvalitu tištěných textových a kancelářských dokumentů.

 

 

 

I levnější modely monochromatických i barevných laserovek dnes mívají lepší konektivitu než inkoustové tiskárny, vyšší kapacitu vstupních a výstupních podavačů papíru a možnost automatického duplexního tisku. Kvalita jejich tisku je v případě textu mnohem lepší než u tiskáren inkoustových a netrpí klasickými neduhy inkoustových tiskáren, jako je blednutí či rozmazávání textu při styku s vodou či zvýrazňovačem.

Pro test jsme zvolili tiskárny levné a středně drahé. V čem se liší? Kupodivu není velký rozdíl v kvalitě tisku – i levné laserové tiskárny se kvalitou tisku vyrovnají těm drahým. Rozdíly najdeme hlavně v rychlosti a v nákladech na tisk. Musíme ale hned na začátku upozornit, že pokud chcete tisknout jen málo, tak vás ani o něco nižší rychlost a o něco vyšší tiskové náklady nemusí moc zajímat. Jde o to, dobře odhadnout tiskové potřeby a ujasnit si, kolik stran budete měsíčně tisknout a jak často budete tisknout. Pokud hodláte vytisknout jen několik stránek za měsíc, můžeme vám rovnou sdělit, že můžete koupit jakoukoliv levnou laserovou tiskárnu, kterou uvidíte v cenové akci.

Historicky byla jednou z největších nevýhod laserových tiskáren vysoká spotřeba elektrické energie. Výrobci však již tento problém u řady testovaných modelů vyřešili a radikálně snížili příkon tiskáren ve spánkovém a pohotovostním režimu. Novým trendem v kategorii laserových tiskáren je pak snižování pořizovací ceny, takže dnes seženete velice dobrou monochromatickou tiskárnu do 3 000 Kč a barevnou tiskárnu do 5 000 Kč.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání