Menu
CHIP Speedtest

Velký test Googlu

22.08.2010 12:43 | Redakce Chip
Velký test Googlu
Všichni „googlují“. Pravda ale je, že spousty uživatelů znervózňuje obrovské množství dat, které při tomto procesu nevyhnutelně vzniká. Opravdu jen přispívá ke zlepšení výsledků vyhledávání?

Prostřednictvím Googlu vyhledáváte informace o svých koníčcích, v Google mapách hledáte obchody či turistické trasy, na Gmailu máte svou poštovní schránku a čas od času si prohlédnete video na YouTube. Máte pocit, že toho o vás ví Google příliš?

To by nebylo nic zvláštního, protože žádná jiná společnost se uživatelům na webu „nevěnuje“ tak důsledně. Gigant z Mountain View v Kalifornii má nejrozsáhlejší informace o obrovském množství uživatelů. Navzdory tomuto děsivému poznání je Google stále nejpopulárnější světový vyhledávač. V České republice (podle poněkud zkreslujících statistik – viz rámeček) sice stále vede Seznam.cz, nicméně jeho náskok před Googlem se každým rokem zmenšuje. Dá se tedy předpokládat, že za pár let ovládne Google i domácí vyhledávání. Má na to nárok? Otestovali jsme sto typických dotazů s různými uživatelskými profily, prověřili jsme uživatelskou přívětivost (u odborníků na použitelnost – firmy SirValUse Consultin) a analyzovány byly i vztahy se sebranými daty. Výsledky jsme porovnali s největšími konkurenty (servery Yahoo a Bing) tak, abychom mohli odpovědět na otázku: Je vyhledávání pomocí Googlu opravdu tak dobré? 

Odpověď najdete v Chipu 9/2010, který vychází 27.8.2010.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání