Menu
CHIP Speedtest

Více zdrojových zařízení připojených k jednomu HDMI vstupu

07.12.2012 09:00 | Redakce Chip
Více zdrojových zařízení připojených k jednomu HDMI vstupu
Váš satelitní přijímač je připojen k jedinému HDMI konektoru vašeho LCD televizoru. Teď byste si k němu ale rádi připojili ještě nově zakoupený Blu-ray přehrávač, který má navíc „smart“ funkce. Někteří prodejci vám pro tento účel nabídnou jednoduchý Y HDMI kabel.

Y HDMI kabel váš problém nevyřeší; není totiž určen k připojení více zdrojových zařízení k jednomu zobrazovacímu zařízení. Pro tyto účely si musíte pořídit HDMI přepínač. Ten zakoupíte za cenu od 500 Kč. Přesvědčte se, jakou verzi HDMI podporuje. Měl by podporovat verzi 1.3 – pak nebudete mít problém připojit televizor nebo projektor a použít všechny obrazové formáty od 720i po 1080p a standardní šifrování HDCP. Rovnou raději počítejte s tím, že budete mít ještě další zařízení, a pořiďte si přepínač s více než dvěma vstupy.

HDMI přepínačů je více typů. Přepínat mezi jednotlivými zdroji je možné podle verze buď tlačítkem na zařízení, automaticky (zobrazován je signál, který se objeví na vstupu jako poslední), nebo přes dálkové ovládání dodané k přepínači.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání