Menu
CHIP Speedtest

Video z obrazovky

02.09.2013 06:10 | Redakce Chip
Video z obrazovky
Když potřebujete zaznamenat obrázek na monitoru počítače, stačí zmáčknout klávesu PrntScrn. Na iPadu slouží pro sejmutí statického obrázku z displeje kombinace tlačítek »Home« (Domů) a vypnutí, přičemž náhled se automaticky uloží do »Alba obrázků«.

Nahrávání dění na obrazovce počítače do videa není sice už tak snadné, ale pro tuto činnost si vystačíte i s freewarem. Nahrávat dění na iPadu nelze. Až do července letošního roku to nebylo možné oficiálně provést a nahraná videa, která jsou ke zhlédnutí například na YouTube, pocházela z neoficiálně upraveného („jailbreaknutého“) iOS.

Nyní však došlo na App Storu ke změně. Nová aplikace xRec za necelá 2 eura je určena právě pro záznam dění na obrazovce iOS zařízení. Jedná se v podstatě o jednotlačítkový program, který neumí nic jiného než nahrávat video z displeje. To ale umí skvěle. Po startu si v nastavení vyberete vertikální nebo horizontální orientaci videa, pak se přepnete na záložku »Record« a spustíte nahrávání. Od tohoto okamžiku je do videosouboru uloženo vše, co se objeví na displeji. Vypnutí nahrávání se provede opět z této aplikace. Zaznamenaná videa ve formátu MOV jsou ukládána do knihovny v aplikaci, odkud je možné je sdílením poslat do dalších aplikací nebo je exportovat do standardního adresáře fotoaparátu. K videu je možné zaznamenávat i zvuk, nejedná se však o originální zvuk, ale o zvuk z reproduktorů zpětně snímaný mikrofonem.

Při prvním spuštění musí být přístroj připojen k internetu, jinak nebude xRec správně fungovat. Aplikace se s výjimkou nahrávání spuštěné aplikace fotoaparátu se současným nahráváním videa chovala stabilně.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání