Menu
CHIP Speedtest

Virtuální stanovení polohy v systému

28.06.2012 04:00 | Redakce Chip
Některé aplikace závislé na poloze, jako například widget pro počasí ve Windows 7, berou tyto informace automaticky z GPS senzoru, pokud jím počítač disponuje. S určitým omezením lze systém dodatečně bezplatně vybavit takovýmto senzorem pro stanovení polohy.

Princip spočívá v tom, že se na základě aktuální IP adresy nebo z dat bezdrátových sítí alespoň přibližně stanoví místo. Nástroj Geosense pro Windows naleznete na http://geosenseforwindows.com/. Pro instalaci spusťte soubor MSI a následujte dialogy. Nakonec musíte ještě zadat nový senzor do nastavení systému.

V ovládacích panelech klikněte na „Hardware a zvuk“ a potom na „Lokátory a jiné snímače“. Tam je teď k dispozici nová položka „Geosense Location Sensor“. Vpravo klikněte na „Aktivovat“ a potvrďte. Na tomto místě byste rovnou měli vybrat „Místo pobytu“ a zadat „PSČ“. Volitelně ještě můžete zadat další informace o své adrese. Následně potvrďte data a zavřete všechny dialogy. Od teď máte v systému další možnost stanovení polohy, na kterou se mohou aplikace obracet v případě nouze, když není k dispozici ani reálný, ani virtuální senzor.

Pro otestování senzoru klikněte pravým tlačítkem myši na volné místo na ploše a z kontextové nabídky zvolte „Miniaplikace“ a přetáhněte widget „Počasí“ na plochu. Najeďte na něj myší a klikněte na symbol pro nastavení. Zvolte možnost „Najít umístění automaticky“ a potvrďte volbu kliknutím na „OK“. Odteď už například váš notebook na cestách automaticky najde počasí pro aktuální region.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání