Menu
CHIP Speedtest

Volba počtu řádků dlaždic podle vlastních představ

22.08.2013 16:50 | Redakce Chip
Volba počtu řádků dlaždic podle vlastních představ
V závislosti na nastavení rozlišení obrazovky si operační systém Windows 8 sám určí, kolik na úvodní obrazovku nastaví dlaždic. V případě, že jde o obrazovku v nižším rozlišení, jsou to tři řady, u vyššího rozlišení to mohou být čtyři nebo pět řad.

Tuto hodnotu je ale možné lehce upravit tak, aby odpovídala vašim představám o ideální ploše. Úpravy je nutné provádět pomocí editoru registru.

Nejprve tedy použijte klávesovou zkratku [Windows] + [R] a do volného pole zadejte »regedit«. Po spuštění programu ještě potvrďte otázku kontroly uživatelských účtů kliknutím na »Ano«. Nyní přejděte na klíč »HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrent versionImmersiveShellGrid« a zde vyhledejte DWORD hodnotu » Layout_MaximumRowCount«. Pokud není k dispozici, vytvořte ji pomocí příkazu »Úpravy | Nový | Hodnota Dword«. Dvojitým kliknutím tuto hodnotu otevřete a zadejte požadovaný počet řad v desetinné soustavě – například »6«. Aby se hodnota projevila, je nutné data uložit, zavřít editor registru a restartovat počítač.

Poznámka: Maximální přípustná hodnota je 6 a lze ji doporučit například i pro rozlišení jako 1 920 x 1 080 pixelů (kde je implicitně nastaveno 5). Vyšší hodnoty systém Windows automaticky omezuje na maximální přípustnou hodnotu. Je ale možné snížení až na minimální hodnotu »1«.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání