Menu
CHIP Speedtest

Všechno opravit

19.05.2011 10:00 | Redakce Chip
Všechno opravit
Poškozené soubory nebo Windows? To přece nevadí. Stačí jedno kliknutí, a vše je opraveno – tedy pokud máte ty správné nástroje.

Když se zobrazí hláška, že soubor nelze otevřít, protože je poškozen, začínají pro uživatele těžké časy. Pokud neví, co přesně má udělat, k datům uloženým v souboru se už nedostane. Programy totiž odmítají s poškozenými soubory pracovat. Je-li poškozeno jen záhlaví souboru, ve kterém jsou různé identifikátory, popisy souboru a další informace, nemusí být ještě pryč samotná data. Jen je bude třeba vydolovat. A jak vlastně vznikají poškození souborů? To je různé. Mohou za to pády systému, nedokončená stahování souborů nebo nekorektní konverze. Pak je třeba, aby nastoupil nástroj na opravu souborů. Je to jako s rozbitým talířem. Program musí najít fragmenty, které k sobě patří, a pak je slepí dohromady. Tam, kde něco chybí, použije „tmel“. Taková analýza není vždycky jednoduchá, důležité je vytvořit soubor, který bude pro program čitelný. Na Chip DVD jsme pro vás přichystali nástroje, které soubory opraví, a v návodu, který najdete v Chipu 6/2011 (vychází 27. května), vám ukážeme, jak se to dělá.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání