Menu
CHIP Speedtest

Všímejte si rytmů přírody a řiďte se jimi

05.07.2013 07:50 | Redakce Chip
Všímejte si rytmů přírody a řiďte se jimi
Může se jednat jen o výběr správného oblečení, nebo vůbec o rozhodnutí, zda stojí za to vyrazit – před rozhodováním o tom, co si vzít na venkovní fotografování, byste se měli seznámit s předpovědí počasí. Přitom ne vždy jde jen o žhavé slunce. Mnohem zajímavější snímky můžete získat za jiného počasí.

Například velmi zajímavé podmínky bývají těsně po bouřce nebo za nestabilního počasí, kdy se světlo rychle mění. Předpověď počasí zjistíte snadno na českých i zahraničních internetových stránkách, například na meteocentrum.cz nebo yr.no (kde můžete zadat i konkrétní místo a vývoj počasí po hodinách).

 

 

Využívejte i specializované webové stránky – například pokud se chystáte fotografovat mořské pobřeží, měli byste si kvůli pěkným snímkům i své bezpečnosti zjistit čas přílivu a odlivu. Záleží samozřejmě na tom, k jakému moři jedete. Pokud jedete například k Severnímu moři, doporučujeme stránky bsh.de. Kromě sebe byste měli při fotografování dobře chránit i svoje vybavení – písek a mořská voda mohou mechanické části i optiku poškodit velmi rychle.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání