Menu
CHIP Speedtest

Vybíráme DVD přehrávač

01.04.2012 08:45 | Redakce Chip
Koupě nového DVD přehrávače může pořádně provětrat peněženku. Vůbec se v tomto oboru neorientujete? Podívejte se s námi na jednoduché tipy, které vám při výběru pomůžou.

Ačkoliv už dnes není problém si na internetu legálně či nelegálně stáhnout film ve formátu, který snadno přehrajete na svém počítači, DVD disky patří stále k nejčastějším způsobům, jak si nový film spustit. Navíc kvalitní přístroj dokáže i nahrávat z televizního vysílání (DVD rekordéry).

Na pevno nebo na cesty?

Ve většině obchodů se setkáte se dvěma základními typy DVD přehrávačů – se stolními a přenosnými. Stolní DVD přehrávače slouží pro připojení k televizoru, na němž filmy shlédnete. Jejich výhodnou je obvykle vyšší kvalita a mnohem více přídavných funkcí.

Stolní DVD přehrávače
Stolní DVD přehrávače

Oproti tomu přenosné DVD přehrávače jsou určeny pro jinou cílovou skupinu. Hodí se, pokud často cestujete s dětmi autem nebo jedete na dovolenou autobusem k moři. Užijete ho i na chatě při deštivém počasí. Přenosné přehrávače totiž kromě samotného přehrávače obsahují ještě monitor.

Konstrukce je pak velice podobná notebooku – jen místo klávesnice najdete základní tlačítka pro přehrávání a samotnou DVD mechaniku. Lepší modely pak samozřejmě disponují také porty pro připojení k televizi či projektoru.

Co by měl váš DVD přehrávač ještě umět?

Výběr ze dvou základních variant by tedy měl být snadný. Kromě toho, že vám DVD přehrávač přehraje video, by však měl umět i další věci. A jejich počet se odvíjí od investované částky. Lepší modely v sobě mají zabudovaný již zmíněný rekordér, umějí přehrávat hudbu a nabízejí možnost prohlížení obrázků. Zároveň mají výstupy/vstupy pro HDMI a USB konektor.

DVD přehrávač
DVD přehrávač

Umějí také měnit rozlišení videa a přehrávat větší množství formátů. Naprostou samozřejmostí u všech kousků by mělo být načtení titulků – zde si však dejte pozor na to, aby byly podporovány i české znaky.

Zároveň v obchodech můžete narazit na opravdové vychytávky. Philips nabízí například přenosný přehrávač se dvěma monitory a dvěma herními ovladači, takže se vaše děti už nebudou hádat o to, kdo bude mít obrazovku před sebou a kdo bude zrovna hrát hru.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání