Menu
CHIP Speedtest

Vygenerujte si název a doménu pro váš projekt

06.04.2012 06:20 | Redakce Chip
Vygenerujte si název a doménu pro váš projekt
Mezi důležité ingredience úspěchu internetových projektů patří samozřejmě i vhodně zvolený název a doména, pod kterou bude váš nový web dostupný svým návštěvníkům.

S výběrem správného jména vám pomůže speciální internetová služba a zajímavou doménu můžete získat zcela zdarma.

Na stránkách služby NameStation získáte po bezplatné registraci přístup k internetové aplikaci, generující jména a související domény podle vámi zadaných parametrů. Připraven je generátor náhodných jmen podle zvolené délky, jazyka (včetně češtiny) a použité domény (například EU, COM ad.) i nástroj na vytvoření jména z variací zadaných klíčových slov. U vygenerovaných názvů NameStation rovnou ověřuje i dostupnost jména ve zvoleném doménovém prostoru.

Vybírat můžete také ze seznamů názvů, generovaných pro konkrétní obory činnosti (podnikání, technologie, fitness a desítky dalších). A když už si opravdu nevíte rady, nabízí služba NameStation i možnost vyhlášení soutěže o nový název – buďto zcela veřejně, nebo jen mezi vašimi spolupracovníky a přáteli, kteří budou chtít navrhnout vlastní název, nebo se jen zúčastnit hlasování.

NameStation má i svoji placenou variantu, který nabízí 17 různých generátorů jmen a výběr ze 43 různých typů domén nejvyššího řádu.

Zdroj: Svět-hostingu.cz

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání