Menu
CHIP Speedtest

Vyhledání a označení dat v Excelu

22.09.2012 04:00 | Redakce Chip
Vyhledání a označení dat v Excelu
Pokud chcete vyhledat záznamy, které se v určitém sloupci vyskytují právě jednou, nejsnadněji je najdete pomocí podmíněného formátování.

Označte požadovanou oblast a v pásu karet na kartě „Domů“ otevřete „Podmíněné formátování | Nové pravidlo“. Potom můžete „Určit buňky k formátování pomocí vzorce“. Do pole pod nápis „Formátovat hodnoty, pro které platí tento vzorec“ doplňte příkaz „=COUNTIF($A$1:$A$12;A1)=1“. První parametr vzorce (v tomto případě „$A$1:$A$12“) musí odpovídat požadované oblasti dat. Je důležité vždy omezit hranice pomocí znaku pro dolar před popisem sloupečku a číslem řádku. Jako druhý parametr (v našem případě „A1“) použijte adresu první buňky oblasti, už bez znaku pro dolar.

Vzorec „COUNTIF()“ spočítá ve vybrané oblasti všechny buňky, které splňují podmínku popsanou druhým parametrem. Pokud je výsledek „1“ (pravda), druhý parametr je unikátní instance ve vybrané oblasti.

Kliknutím na „Formátovat“ můžete definovat způsob, jak se budou prezentovat buňky splňující podmínku. Ukončete otevřený dialog tlačítkem „OK“. Excel zvýrazní rozpoznané unikátní instance a vy je budete na první pohled vidět. Navíc se při zadávání nových dat toto zobrazení automaticky mění, je-li třeba.

 

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání