Menu
CHIP Speedtest

Vyhledávání souborů v programu Průzkumník

02.03.2013 06:40 | Redakce Chip
Vyhledávání souborů v programu Průzkumník
V implicitním nastavení používají Windows v otevřeném Průzkumníkovi klávesové vstupy pro vybrání souboru, který začíná stejně jako právě zadaný znak.

Pro některé uživatele to ale může být nepohodlné, protože často pracují s větším množstvím souborů a obvykle neznají první znak hledaného „obsahu“.

V tomto případě by bylo lepší využít klasické hledání, které není vázáno na první znak a dokáže hledat i řetězec uvnitř názvu souboru.

Pokud patříte do zmiňované skupiny uživatelů, otevřete okno Průzkumníka Windows a přejděte na příkaz »Uspořádat | Možnosti složky a hledání«. V okně, které se otevře, klikněte na záložku »Zobrazení« a přejděte do sekce „Při zadávání do zobrazení seznamu“. Zde zvolte možnost „Automaticky zadávat do vyhledávacího pole“ a klikněte na »Použít« a »OK«.

Od této chvíle se bude při zadávání znaků na klávesnici rovnou hledat požadovaný řetězec kdekoliv v názvu souboru, přičemž hledání probíhá i v podsložkách aktuálního adresáře.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání