Menu
CHIP Speedtest

Vyhněte se varovným zprávám při otevírání souborů

22.11.2012 05:00 | Redakce Chip
Vyhněte se varovným zprávám při otevírání souborů
Pokud se snažíte otevřít pracovní list aplikace Excel přímo z Windows Exploreru, může se objevit nepříjemná chybová zpráva zmiňující se o problematické cestě a ve finále není soubor otevřen.

Problém je o to nepochopitelnější, že tento soubor lze korektně bez chybových hlášení otevřít z menu Excelu. Důvodem různých chybových zpráv nebo neočekávaného chování je podle všeho aktivace služby DDE (dynamic data exchange - dynamická výměna dat).

Jakmile je tato funkce deaktivována, mělo by otevírání přímo z Windows Exploreru opět fungovat. Vypnutí funkce najdete v nabídce »Soubor | Možnosti« (starší Excel) nebo klepněte na tlačítko Office (Excel 2007 a 2010). Zde přejděte v levé části na tlačítko „Upřesnit“ a zrušte zatržítko u položky „Ignorovat jiné aplikace využívající dynamickou výměnu dat“. Nakonec potvrďte tento dialog kliknutím na »OK« a zavřete list aplikace Excel.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání