Menu
CHIP Speedtest

Vylepšení kontextové nabídky volbou „Kopírovat do složky“

28.06.2013 16:35 | Redakce Chip
Vylepšení kontextové nabídky volbou „Kopírovat do složky“
Za normálních okolností probíhá kopírování souboru ve Windows následujícím způsobem: Nejprve je nutné označit soubor, který chcete kopírovat, a poté z nabídky zvolit příkaz »Kopírovat«. Pak je třeba vyhledat cílovou složku, otevřít ji a z kontextové nabídky zvolit příkaz »Vložit«.

Pomocí úpravy registru je ale možné tento proces zrychlit − přidáním příkazu »Kopírovat do složky«.

Nejprve klikněte na tlačítko »Start« a do řádku »Prohledat programy a soubory« zadejte výraz »regedit«. Na výsledek hledání, který se objeví v sekci »Programy«, klikněte pravým tlačítkem a z kontextové nabídky zvolte příkaz »Spustit jako správce«.

Ve stromové struktuře v levé části přejděte na položku »HKEY_CLASSES_ROOTDirectoryshellexcontext MenuHandlers«. Zde vytvořte pomocí nabídky »Úpravy | Nový | Klíč« položku s názvem »Kopírovat do«. Označte ji a v pravé části okna klikněte na položku »Výchozí«. Jako údaj hodnoty zadejte

{ C2FBB630-2971-11d1-A18C-00C04FD75D13}

Následně vyhledejte klíč »HKEY_CLASSES_ROOTAllFilesystemObjectsshellexContextMenuHandlers« a také zde vytvořte klíč »Kopírovat do«. I jeho hodnotu nastavte stejně jako v předchozím případě.

Jakmile ukončíte editor registru, objeví se v kontextové nabídce souborů a složek další položka s názvem »Kopírovat do složky…«. Jakmile v budoucnu vyberete jeden nebo více souborů a z kontextové nabídky zvolíte příkaz »Kopírovat do složky«, otevře se jednoduché dialogové okno, ve kterém si přímo vyberete cílovou složku. Tento jednoduchý trik tak může podstatně zjednodušit a zrychlit vaši práci.

Poznámka:

Podobným postupem lze v kontextové nabídce vytvořit položku »Přesunout do složky…«. Stačí jen v sekcích »HKEY_CLASSES_ROOTDirectoryshellexcontext MenuHandlers« a »HKEY_CLASSES_ROOTAllFilesystemObjectsshellexContextMenuHandlers« vytvořit položku s názvem »Přesunout do« a jako její výchozí hodnotu nastavit

{ C2FBB631-2971-11D1-A18C-00C04FD75D13}

Oba zmiňované příkazy lze z kontextové nabídky odstranit smazáním nově vytvořených položek v registrech.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání