Menu
CHIP Speedtest

Vylepšete svou plochu moderními prostředky

14.02.2013 04:20 | Redakce Chip
Vylepšete svou plochu moderními prostředky
Samotná plocha Windows bývá často zbytečně nevyužitá – velký obrázek na pozadí a několik málo ikon lze označit za opravdové plýtvání. Existuje ale celá řada nástrojů, které vaši plochu mohou změnit na praktického pomocníka pro začátečníky i profesionály.

Typickou ukázkou může být freeware Rainmeter (který najdete například na http://rainmeter.net/). Tento program totiž dokáže na vaší ploše zobrazit nejen (jak název napovídá) předpověď počasí, ale také například praktické hodiny, kalendář, nebo dokonce stav baterie či využití procesoru.

 

 

Na webové stránce autorů je už k dispozici verze „2.5 beta“, my ale doporučujeme použít stabilnější verzi 2.4. Poté, co program stáhnete na disk, stačí jen dvojitým kliknutím spustit „exe soubor“ a pokračovat podle pokynů průvodce.

Program lze spustit z nabídky »Start | Všechny programy ï Rainmeter«. Pokud na název programu kliknete pravým tlačítkem myši, otevře se vám nabídka s možností konfigurace. Vzhledem k tomu, že možnosti nastavení jsou skutečně rozsáhlé, doporučujeme zkušenějším uživatelům navštívit web výrobce, kde v sekci „Docs“ najde nejen praktické manuály, ale také celou řadu tipů a triků pro praktické využití programu.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání