Menu
CHIP Speedtest

Vymažte své stopy na webu

13.10.2011 15:05 | Redakce Chip
Vymažte své stopy na webu
Nelichotivé fotografie či nevhodná videa mohou poškodit pověst. Existují však speciální služby, které podobné „problémy“ vyhledávají a řeší.

Díky fotoaparátům v mobilních telefonech lze nyní pořídit fotografii či video téměř kdykoliv a kdekoliv. Na internetu jsou pak na základě toho dlouhodobě uloženy miliardy gigabajtů dat s informacemi, které nemusí tomu, koho se týkají, zrovna lichotit. Vyfotil vás někdo na firemní oslavě při nevhodném gestu či v nepříjemné situaci? Na diskusním fóru jste se nechali unést a přidali několik expresivnějších příspěvků? Nahrál některý z vašich „přátel“ na web video s vaším řáděním s několika „promile“ v krvi? To může být „in“, pokud je vám šestnáct, s přibývajícími lety však tyto „záznamy“ ztrácí na zábavnosti a stávají se naopak zdrojem potenciálních problémů. Představte si, že se například účastníte konkurzu na důležitou pozici a vedení firmy si nechá tři vybrané kandidáty (kteří postoupili až do posledního kola) důkladně prověřit. Myslíte si, že zmiňované záznamy vaši naději na získání práce podpoří?

 

Více informací o této problematice najdete v Chipu 11/2011, který vychází 21.10.2011.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání