Menu
CHIP Speedtest

Výměna pevného disku se systémem Windows 8

19.06.2013 04:00 | Redakce Chip
Výměna pevného disku se systémem Windows 8
Systém Windows 8 vám nahlásil, že systémový disk je vadný a měl by se vyměnit. Nicméně vám se zdá, že jinak běží systém optimálně, a nechce se vám celý systém přeinstalovat a znovu instalovat všechny aplikace.

Pro zálohování a obnovu systému Windows 8 můžete použít nástroje, které tento systém nabízí (stejně jako systémy Windows 7/Vista). Nástroj nebyl kupodivu přejmenován, a tak ho možná trochu zmatečně najdete pod označením „Obnovení souborů systému Windows 7“. Po jeho spuštění najdete vlevo volbu „Vytvořit bitovou kopii systému“. Bitovou kopii můžete uložit nejlépe na externí pevný disk, případně na disky DVD, ale to je vzhledem k průměrné velikosti instalace Windows 8, tedy 50 GB, trochu nepohodlné.

Na disku musí být dostatek místa a musí být naformátován na systém NTFS. USB flash disk pro bitovou kopii použít nemůžete. Zálohování na externí pevný disk je rychlé – v našem případě se 60GB instalace zálohovala přes USB 2.0 ani ne půl hodiny. Po vytvoření bitové kopie vyměňte vadný pevný disk, vložte do něj instalační DVD disk Windows 8 (pokud ho nemáte, můžete si po zálohování nechat vytvořit „disk pro opravu systému“) a zapněte počítač. Místo instalace ale zvolte opravu. Budete vyzvání k připojení disku se zálohou, ze které se počítač obnoví do původního stavu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání