Menu
CHIP Speedtest

Vymeťte pavučiny

16.07.2013 15:50 | Redakce Chip
Vymeťte pavučiny
V zanášení paměti nepořádkem jsou na tom zařízení Apple mnohem lépe než počítače s Windows nebo zařízení s OS Android. I pro ně však platí, že čím déle je používáte a čím více aplikací instalujete, tím více se kvůli dočasným souborům zmenšuje využitelná paměť a zpomaluje se rychlost zařízení.

Zejména při neúspěšné synchronizaci obsahu zůstávají neúplné soubory nadále v paměti. V důsledku toho se zmenšuje (tvrdě zaplacené) volné místo pro hudbu, video a nové aplikace. Navíc může být ohroženo i soukromí, neboť podle nesmazaných cookies a skript souborů historie se může jiná osoba dostat k citlivým informacím.

Manuální údržba Apple zařízení je samozřejmě možná, ne každý je ale znalý do té míry, aby například věděl, jak vymazat dočasné soubory z cache internetového browseru nebo různých aplikací. Naštěstí jsou k dispozici nástroje pro správu přenosných zařízení iPhone, iPad a iPod, které úklid zvládnou v pohodlí přehledné obrazovky stolního počítače. Pro úklid doporučujeme freewarový program PhoneClean od firmy iMobie (www.imobie.com), který je dostupný pro počítače s Windows i OS X. Program vyžaduje přítomnost nainstalované aplikace iTunes.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání