Menu
CHIP Speedtest

Vyřešte sami problém s klávesnicí

18.09.2013 13:00 | Redakce Chip
Vyřešte sami problém s klávesnicí
Klávesnice je jednou z nejrobustnějších komponent, kterými se může osobní počítač pochlubit. Každá klávesa standardní klávesnice by měla vydržet nejméně sto tisíc úderů, aniž by došlo k jejímu poškození. Přesto se často můžete setkat s tím, že klávesnice nefunguje tak, jak má.

Problémy si většinou způsobí sám uživatel, protože do klávesnice se dostane například prach, drobky, vlasy, cigaretový popel, tekutiny… Seznam látek, které se časem mohou objevit v prostoru mezi klávesami, by byl skutečně dlouhý. Všechny tyto látky mohou poškodit mechaniku nebo způsobit problémy s kontakty.

Budete-li mít s klávesnicí problémy, zkontrolujte nejprve, zda je dostatečně nabitá baterie (v případě bezdrátové klávesnice), zda není poškozený kabel nebo zda nemá klávesnice nějaký viditelný defekt. Poté vypněte počítač, odpojte klávesnici, obraťte ji a důkladně vyklepejte, aby z ní volné částečky mohly vypadnout. V dalším kroku můžete pro vyčištění použít vysavač s nástavcem na čalounění. Případné nečistoty na povrchu kláves můžete odstranit běžným navlhčeným ubrouskem.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání