Menu
CHIP Speedtest

Vyrobte si vlastní SSD disk

16.06.2011 10:17 | Redakce Chip
Vyrobte si vlastní SSD disk
Bude rychlejší a tišší než pevný disk, a navíc zadarmo. Máte-li náladu na trochu zábavy a několik zbytečných USB flash disků, můžete si udělat vlastní SSD disk.

Pokud se vám někde bez užitku povaluje několik nepoužívaných USB flash disků, můžete si z nich snadno udělat vlastní rychlý SSD disk – to nejdůležitější už totiž máte. USB flash disky pracují stejně jako SSD disky na technologii flashových paměťových buněk. K počítači lze díky až čtrnácti USB portům, z nichž většina bývá neobsazena, připojit dostatečné množství flash disků. Jedinými náklady, které budete muset patrně vynaložit, jsou náklady na pořízení potřebných kabelů pro připojení USB zařízení k vnitřním konektorům na základní desce (viz úvodní obrázek). V obchodě stojí pár korun, pokud ale máte schovanou krabici od základní desky, asi je uvnitř najdete.

Ukážeme vám dvě možné konfigurace nastavení přidaných flash disků pod Windows: jedna poslouží ke zvýšení kapacity paměti a druhá se zaměří na maximální urychlení systému. Flash disky se pod Windows ukážou jako diskové jednotky, na které budete moci instalovat jakékoliv programy a které navíc budou pracovat s rychlejšími přístupovými dobami než běžné magnetické pevné disky. Poradíme vám také, jak na USB flash disk nainstalovat Windows 7 a záchranný disk, se kterým budete mít vždy po ruce veškeré nástroje na opravu počítače a obnovu dat.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání