Menu
CHIP Speedtest

Vytvoření další síťové oblasti pro konfiguraci zařízení

19.07.2012 13:50 | Redakce Chip
Vytvoření další síťové oblasti pro konfiguraci zařízení
Mnoho moderních síťových zařízení lze velmi snadno nastavit pomocí webového rozhraní. Stačí do webového prohlížeče napsat IP adresu zařízení, a dostanete se do konfiguračního rozhraní, můžete zjistit informace o zařízení a měnit jeho parametry.

Protokol IP verze 4 (TCP/IPv4) – vlastnosti

Problém však může nastat v případě, že vaše domácí počítačová síť pracuje v jiné oblasti IP adres. Přes danou IP adresu zařízení se pak k němu nedostanete. Než začnete měnit IP adresy celé vaší domácí síti v rozsahu nového zařízení, můžete nastavit „most“ do jiného rozsahu IP adres ve vašem počítači. Ve vlastnostech aktivního připojení v síti se podívejte na protokol TCP/IPv4 a opět se podívejte na vlastnosti. Otevře se okno „Protokol IP verze 4 (TCP/IPv4) – vlastnosti“. Zde klikněte na záložku „Alternativní konfigurace“. V konfiguračním okně můžete přidat další IP adresu. Nejlepší je zvolit adresu, jejíž poslední blok je odlišný od IP adresy zařízení. Hlavní IP adresa počítače se nesmí změnit.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání