Menu
CHIP Speedtest

Vytvoření sdílené složky pomocí průvodce

28.08.2013 17:30 | Redakce Chip
Vytvoření sdílené složky pomocí průvodce
V případě, že potřebujete sdílet složky, obvykle se proklikáte do kontextové nabídky zvolené složky a v nabídce »Vlastnosti« použijete kartu »Sdílení«. Pro méně zkušené uživatele to ale není zrovna nejsnadnější cesta.

Naštěstí lze využít speciálního průvodce, který vám se sdílením pomůže. Pro jeho spuštění zadejte do vyhledávacího pole v nabídce Start »shrpubw« a poté kliknutím ve výsledcích vyhledávání na »shrpubw.exe« program spusťte. Nyní se otevře okno průvodce, ve kterém nejprve klikněte na »Další«. V dalším okně zadejte cestu ke složce, kterou chcete sdílet. Následující okno vám umožní sdílenou složku pojmenovat a přidat popis. Po kliknutí na »Další« se objeví závěrečné okno, umožňující přesně definovat práva pro jednotlivé uživatele. Zde doporučujeme volbu »Nastavit vlastní oprávnění«, která vám umožní určit práva přesně podle vašich potřeb. Kliknutím na »Dokončit« průvodce uzavřete a vytvoříte sdílenou složku. V závěrečném okně ještě najdete rekapitulaci celé „operace“ a možnost opětovného spuštění průvodce pro vytvoření další sdílené složky.

Poznámka: Pokud chcete sdílení zrušit, průvodce už vám nepomůže. Musíte na složku kliknout pravým tlačítkem a z kontextové nabídky zvolit příkaz »Sdílet s | Nikdo«. V následujícím kroku si poté můžete zvolit, zda chcete skutečně složku přestat sdílet, nebo zda chcete pouze změnit přístupová práva.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání