Menu
CHIP Speedtest

Vytvoření Tilt-shift efektu pomocí freewaru a několika kliknutí

12.01.2013 07:30 | Redakce Chip
Vytvoření Tilt-shift efektu pomocí freewaru a několika kliknutí
Tzv. Tilt-shift efektu, který v postatě udělá z motivu miniaturu, dosáhnete buď přímo ve fotoaparátu pomocí speciálního objektivu, nebo můžete použít Photoshop. Ne každý má však takto drahou aplikaci k dispozici a umí ji použít. Existuje ale i jiný, navíc velmi jednoduchý a rychlý způsob, jak tohoto efektu dosáhnout. Vhodný nástroj je přitom k dispozici úplně zdarma – jde o nástroj Tilt Shift Generator.

Program existuje v několika verzích (pro iPhone, pro iPad, on-line). Verze pro desktop používá jako platformu Adobe Air. Nejprve tedy zjistěte, zda toto runtime prostředí máte ve svém počítači nainstalované. Pokud musíte nejdříve Adobe Air instalovat , budete muset i restartovat systém. Teprve poté můžete program spustit. Dále si stáhněte program Tilt Shift Generator. Má koncovku .air (Adobe Air), takže pokud stáhnete ZIP soubor, musíte ho nejprve rozbalit. Program spustíte pouhým poklepáním myší, přičemž před instalací budete muset souhlasit s tím, že spouštíte necertifikovaný program (Vydavatel: neznámý). Klikněte na „Instalovat“ a poté na „Pokračovat“. Aplikace se nainstaluje a také hned spustí.

Použít ale můžete i on-line verzi. Ačkoli jsou tlačítka a regulátory popsány v anglickém jazyce, většinou by mělo být vše jasné, případně budete trochu experimentovat a jejich význam brzy pochopíte. Po vložení požadované fotografie do programu (pomocí „Open“) patrně záhy zjistíte, že program byl původně naprogramován pro mobilní telefony, tablety a webové aplikace, takže mu větší snímky mohou dělat problémy. My jsme jako největší zkoušeli 13megapixelový snímek a zpracoval se bez jakýchkoli problémů.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání