Menu
CHIP Speedtest

Vytvoření virtuálního disku palubními prostředky

26.12.2012 05:10 | Redakce Chip
Vytvoření virtuálního disku palubními prostředky
Mezi nejzajímavější funkce Windows 7 patří i možnost práce s virtuálními disky. Ty jsou pro celou řadu uživatelů praktické především díky snadné přenositelnosti (jak mezi fyzickými, tak i virtuálními systémy), dynamické velikosti nebo také snadné zálohovatelnosti.

Vytvoření takovéhoto disku ve Windows 7 je velmi snadné: Klikněte na tlačítko »Start« a poté přejděte na »Ovládací panely | Systém a zabezpečení | Nástroje pro správu«. Zde dvojitým kliknutím spusťte nástroj »Správa počítače« a poté v levé části jeho okna klikněte na položku »Správa disků«.

V okně, které se objeví, klikněte na »Akce | Vytvořit virtuální pevný disk«. Nejprve je nutné kliknout na tlačítko »Procházet« a určit místo, kam chcete virtuální disk (VHD soubor) uložit. Zároveň do části „Název souboru“ zadejte jméno, kterým se bude váš disk prezentovat. Poté je nutné zvolit velikost pevného disku a také to, zda preferujete, aby měl disk konstantní velikost, nebo aby byl dynamicky zvětšován v závislosti na množství ukládaných dat. Pokud nemáte výkonný počítač, doporučujeme velikost disku ponechat fixní.

Poté, co kliknete na »OK«, začne systém s vytvářením nového virtuálního disku. Ten se během několika sekund či minut (v závislosti na jeho velikosti) objeví v seznamu disků jako neznámý a neinicializovaný. Proto klikněte na název disku pravým tlačítkem myši a zvolte položku »Inicializovat disk«. V okně s názvem „Incializace disku“ ponechte implicitní nastavení (MBR) a klikněte na »OK«.

Nyní je čas zviditelnit disk i pro Průzkumníka Windows a připravit ho pro praktické použití. Proto klikněte pravým tlačítkem na obdélník vpravo od názvu disku (s černým horním okrajem), v kontextové nabídce zvolte »Nový jednoduchý svazek« a postupujte podle pokynů průvodce. Ve třetím kroku zvolte písmeno, pod kterým se bude disk zobrazovat ve Windows, a v následujícím kroku disk zformátujte (stačí rychlé formátování). Od této chvíle bude disk přístupný přímo z Windows a můžete s ním pracovat jako s klasickým diskem.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání