Menu
CHIP Speedtest

Využijte své pěkné snímky a prodejte je pomocí internetové služby

29.08.2012 09:05 | Redakce Chip
Využijte své pěkné snímky a prodejte je pomocí internetové služby
V dnešní době má řada amatérských fotografů dobré vybavení, nadání i zkušenosti, a podaří se jim proto zachytit řadu velmi pěkných snímků. Je pak velká škoda, že je vystaví jen na svůj web nebo že fotografie jenom tak „leží“ na pevném disku. Proč je nepředat k využití, když na tom dokonce můžete i něco vydělat?

 

Na to nemusíte být profesionální fotograf s kontakty. K dispozici jsou totiž on-line „agenti“, kteří vám prodej zprostředkují a kteří se specializují právě na kvalitní amatérské fotografie. Takovéto fotobanky se obecně označují jako microstock. Známým zástupcem takovéhoto typu webů je fotolia.com. Všechny fotografie uložené na Fotolii se mohou po zaplacení stanovených poplatků použít pro komerční nebo soukromé účely a využít v jakékoli zemi na světě. Důležité je, že zájem o fotografie stále stoupá (používají se do novin, jako ilustrační snímek na web a podobně).

 

Abyste mohli tuto službu využívat, stačí se jen zaregistrovat. Klikněte na „Create my account now!“ a budete požádáni o vyplnění jména, e-mailu a hesla. Musíte také potvrdit souhlas se smluvními podmínkami, které byste si měli přečíst. Pak následují další dva kroky, ve kterých zadáte mimo jiné některé osobní údaje. Registrace a členství ve Fotolii jsou zdarma a kdykoli mohou být ukončeny bez jakýchkoliv závazků do budoucna. Máte-li všechno vyplněno a jste přihlášeni, můžete začít nahrávat svoje fotografie.

Mějte však na paměti důležitou věc – kromě toho, že musí být fotografie pěkná (počítejte s tím, že ne každou vám zařadí do nabídky), musí být i dobře popsaná, aby ji uživatelé vůbec našli. Je jich tam opravdu hodně, takže výběru klíčových slov věnujte náležitou pozornost. Protože základní cena za každou prodanou fotografii je poměrně nízká, jde hlavně o to, aby se prodala co nejvícekrát. Za vydělané peníze – na Fotolii nazývané kredity – si můžete pořídit jiné fotografie nebo je pomocí PayPal účtu převést na eura.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání