Menu
CHIP Speedtest

Vyvracíme mýty: stand-by škodí životnímu prostředí

15.03.2012 14:46 | Redakce Chip
Vyvracíme mýty: stand-by škodí životnímu prostředí
Není tajemstvím, že dokonce i zařízení vypnutá do tzv. stand-by režimu spotřebovávají elektrickou energii. Otázka ale zní, jako moc. V tomto díle našeho seriálu zjistíme, zda má úplné vypnutí spotřebiče pomocí vypínače lepší vliv na životní prostředí.

Mýtus

Množství elektrické energie, kterou většina zařízení v pohotovostním režimu stand-by spotřebovává, je poměrně vysoké. V povědomí uživatelů žije představa, že úplné vypnutí spotřebiče pomocí vypínače přinese výraznou úsporu energie, peněz i životního prostředí.

Pravda
Výše uvedený mýtus je pravdivý v případě, že vlastníte spotřebiče vyrobené před rokem 2007. V té době nebrala většina výrobců otázku spotřeby svých produktů v pohotovostním režimu příliš vážně, a právě od těch dob máme zažito, že spící počítač spotřebuje 40 wattů, spící televizor až 20 wattů a příkon například DVD rekordéru nebo set-top boxu ve spánku činí až 30 wattů. Dnes už je situace jiná, jak moc, si budete moci přečíst v příštím vydaní Chipu 4/2012.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání