Menu
CHIP Speedtest

Vyzkoušejte boční lištu Metro z Windows 8 už nyní

09.09.2012 04:45 | Redakce Chip
Design Windows 8 se značně promění. Abyste už dnes mohli vyzkoušet práci s tam plánovanou lištou Metro, nainstalujte si freeware Metro Sidebar na svůj aktuální systém.

Program najdete například na www.stahuj.centrum.cz/uprava_plochy/programy/metro-sidebar. Rozbalte archiv ZIP a spusťte soubor „Metro Sidebar.exe“. V dialogu nastavení zvolte šipkami na klávesnici barvu pozadí, u „Favorite Webbrowser“ vyberte standardní prohlížeč, jako třeba „Mozilla Firefox“, a aktivujte možnost „Yes run when Windows starts up“. Po kliknutí na „Apply“ je boční lišta hned viditelná.

Rozsah funkcí je v současnosti sice velmi omezený, přesto však můžete mít na svém širokoúhlém monitoru stále zobrazeny důležité informace, jako datum, čas, status jednotky C: a používaný operační systém. Praktické jsou údaje aktuálně přihlášeného uživatele stejně jako tamní odkazy k rychlému přepnutí uživatele, restartu nebo vypnutí počítače.

Pokud už nechcete dále používat tuto boční lištu, můžete ji znovu vypnout z kontextového menu ikony programu v informační oblasti a v „Settings“ deaktivovat také automatický start. Oproti normálnímu oknu nelze lištu ani posunout ani změnit a k dispozici není ani kontextové menu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání