Menu
CHIP Speedtest

Vyzkoušeli jsme Windows 8 Consumer Preview

15.05.2012 11:21 | Redakce Chip
Microsoft uživatelům nabídl jednu z posledních testovacích verzí svého nového operačního systému. My jsme ji důkladně prozkoumali a nový OS srovnali s „konkurencí“.

Prezentace Microsoftu na Mobile World Congressu 2012 v Barceloně byla perfektně připravená: neustále se usmívající Steven Sinofsky ukazoval Windows 8 na stolním počítači, notebooku, tabletu s procesorem ARM, ultrabooku a obrovském, podivně vypadajícím futuristickém „multitouch zařízení“, označovaném jako „vnímavé Pixel PC“. Prezident divize Windows všem ukázal, že Microsoft chce svůj nový operační systém nabídnout pro skutečně široký počet platforem. Na všech zmiňovaných zařízeních šlapala Windows 8 na jedničku a vše korunoval start systému na ultrabooku Acer za neuvěřitelných osm sekund. Poselství plynoucí z této prezentace bylo jasné: na Windows 8 v budoucnu narazíte na všech typech zařízení, nezávisle na jejich hardwaru, a jejich ovládání bude praktické a elegantní.Jak se ale bude od této vize lišit každodenní praxe?

 

 

I na tuto otázky vám odpoví náš test, který najdete v Chipu 6/2010, který vychází 25.5.2012.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání