Menu
CHIP Speedtest

Vzestup megafirem

18.08.2013 04:35 | Redakce Chip
Vzestup megafirem
Čínské obří korporace se tlačí do Evropy: Huawei, ZTE a Lenovo se zapojují do hry o smartphony a chtějí mít v ruce lepší karty než jejich konkurence.

 

Dostali jste od Telefónicy nebo třeba Vodafonu USB WLAN kartu nebo router? Otočte tento produkt na druhou stranu a podívejte se na název výrobce. S velkou pravděpodobností tam najdete napsáno buď Huawei, nebo ZTE. Tyto čínské megafirmy se už dávno staly globálními výrobci a do cca 160 zemí dodávají síťovou infrastrukturu a příslušenství. Tiše a nenápadně...

 

Také u nás najdete v sítích UMTS a LTE mnoho čínských výrobků. Nyní se chce tato skupina výrobců z Šen-čenu (Shenzhen) více zapojit do hry v oblastech, kde se dá vydělat více peněz – tedy v oblasti tabletů a smartphonů. Pro vstup mají ideální předpoklady: výroba v Číně je levná, investice do výzkumu a vývoje enormní. Huawei je čtvrtým největším výrobcem smartphonů na světě. A není divu – mobily vyrobené v Číně jsou stejně použitelné jako iPhone 5 nebo Galaxy S3, a přitom stojí zhruba jen polovinu ceny.

Podrobnosti o pronikání čínských firem na evropské trhy najdete v Chipu 9/20013.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání