Menu
CHIP Speedtest

Webová kancelář

17.07.2012 21:10 | Redakce Chip
Webová kancelář
Za posledních deset let se většina programů změnila k nepoznání – stále výkonnější počítače a náročnější požadavky uživatelů měly za následek revoluční změny, a to jak z hlediska vzhledu, tak i ovládání.

Jednou z mála softwarových oblastí, ve které probíhá spíše drobná evoluce, jsou kancelářské programy. Porovnáte-li například Word 97 s aktuální verzí, kromě vzhledu příliš mnoho rozdílů nenajdete. Nyní ale nastal čas na radikálnější změnu.

Z kanceláře na internet

Koncepce práce s dokumenty byla před několika lety prostá – na lokálním počítači byl vytvořen jednoduchý textový dokument (tabulka či prezentace), který byl posléze vytištěn nebo nahrán na disketu a předán kolegovi či nadřízenému. S rozvojem sítí a především internetu se však tento princip změnil – vytištěné dokumenty jsou dnes spíše raritou a stále častěji tato data putují e-mailem. Neustále také roste podíl týmové práce, takže není výjimkou, když na jednom dokumentu pracuje několik uživatelů – často z různých míst. Bylo tedy logickým krokem přesunout kancelářské programy z disků počítačů přímo na internet. Ještě donedávna tomu ale bránila celá řada problémů: obava o bezpečnost, vyšší nároky na výkon počítače a především rychlost internetu. Rychlý rozvoj technologií za poslední dekádu ale přesun tohoto softwaru na web konečně umožnil.

My vám představíme ty nejlepší webové kanceláře a ukážeme co dovedou...

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání