Menu
CHIP Speedtest

Wi-Fi tuning

15.07.2010 15:07 | Redakce Chip
Wi-Fi tuning
Konečně pořádný příjem! Ukážeme vám, jak levně dostat maximum z vašeho Wi-Fi routeru.

Jídelní stůl 85 %, dětský pokoj 32 %, na terase prakticky vůbec nic. Koupili jste si výkonný Wi-Fi router, který by měl bez problémů pokrýt celý váš dům, navíc fantastickou rychlostí, ve skutečnosti ale nemáte ani úžasnou rychlost, ani signál, abyste mohli aspoň surfovat. Router je přitom v pořádku: má dostatečně výkonný hardware a jeho rádiová část splňuje nejnovější standardy – stejně jako váš notebook. Co je tedy nejslabším článkem řetězu? Jsou to antény. Staré Wi-Fi routery byly vybaveny výkonnými monstry, důraz na design nových routerů však tuto jeho potřebnou část zadupal do země. Dnešní routery tak mají většinou integrované antény, které sice nepůsobí „rušivě“ z hlediska designu, jejich vysílací výkon je však značně omezený.
Ukážeme vám, jak si s tímto problémem poradit. Vašemu routeru dodáme nové antény, které zajistí 60% nárůst výkonu. Navíc přidáme množství tipů a triků, abyste ze své Wi-Fi dostali maximum. Všechny potřebné nástroje pro tuning najdete na Chip DVD.
Článek najdete v Chipu 8/10, který vychází 30. července 2010.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání