Menu
CHIP Speedtest

Windows 8.1 Preview v praxi

14.08.2013 06:20 | Redakce Chip
Windows 8.1 Preview v praxi
Nastal s nejnovější aktualizací Windows 8 čas opustit léty prověřená Windows 7? S drobnými výhradami říkáme, že ano.

S novým operačním systémem Windows 8 se zatím příliš mnoho uživatelů nespřátelilo. S tržním podílem kolem 5,1 procenta dosáhla Windows 8 za stejnou dobu od uvedení jen o málo lepšího výsledku než velmi neoblíbená verze Vista. Důvodů může být hned několik. Jmenujme například orientaci na tablety a dotykové ovládání obecně, což uživatelé zvyklí na klávesnici a myš nikterak nevítají, chybějící tlačítko Start, nepřehledné nastavení zvlášť pro klasickou pracovní plochu a rozhraní s dlaždicemi nebo vymetené regály obchodu s aplikacemi pro nový typ uživatelského rozhraní, po peripetiích s názvem Metro nešikovně označovaného jako Modern UI.

Většinu těchto neduhů má podle Microsoftu napravit aktualizace na verzi 8.1, která bude všem uživatelům Windows 8 k dispozici zdarma. O vlastnostech a vylepšeních Windows 8.1 se dočtete v zářijovém Chipu, který vychází již 22. srpna.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání