Menu
CHIP Speedtest

Windows 8 Consumer Preview

14.03.2012 14:05 | Redakce Chip
Windows 8 Consumer Preview
29. února představil Microsoft na Mobile World Congress novou verzi systému Windows 8. Pojďme se podívat, zda přinesla evoluci, nebo revoluci.

Hned v úvodu je nutné zdůraznit, že ačkoliv jde o „vývojově pokročilou“ verzi systému, Microsoft se nijak nebrání její další úpravě – právě naopak. Na tiskové konferenci, kde byla nová Windows představena, bylo několikrát zdůrazněno, že vývojáři budou pečlivě naslouchat požadavkům uživatelů a finální systém upraví podle jejich potřeb. Pokud tedy budete mít k systému nějaké výtky, klidně je směrujte na adresu Microsoftu. Bohužel musíme konstatovat, že novinek je v představené verzi tolik, že ani nemohou být v rámci jednoho článku všechny popsány. Tentokrát se proto zaměříme spíše na „desktopovou verzi“ systému a novinku v podobě rozhraní Metro důkladně prozkoumáme v některém z příštích Chipů.

Jako bonus vám v tomto čísle i nabídneme praktický návod (krok za krokem) na bezproblémovou instalaci zkušebn verze Windows do virtuálním počítači. 32bitovou verzi Windows 8 CP navíc najdete i na Chip DVD.

Článek najdete v Chipu 4/2010.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání