Menu
CHIP Speedtest

Windows 8 míří do finále

12.01.2012 09:42 | Redakce Chip
Windows 8 míří do finále
Windows 8 by se měla stát na poli tabletů rovnocenným soupeřem operačních systémů iOS a Android, stejně jako kombinací toho nejlepšího z Windows 7 a nových technologií na poli desktopových systémů.

Microsoft má práce „nad hlavu“ – pomocí Windows 7 se mu sice podařilo nahradit deset let stará Windows XP (která však stále patří mezi nejrozšířenější operační systémy), ale pohled do budoucna není nijak optimistický. Na vině je především neuvěřitelný rozmach mobilních zařízení (především tabletů a smartphonů), se kterými má Microsoft jen minimální zkušenosti. Dokonce ani výborná Windows 7 nemohou v této oblasti konkurovat propracovanějším alternativám v podobě systémů iOS nebo Android. Tuto situaci by mohla změnit nová Windows 8, která by se ve všech oblastech měla konkurenci vyrovnat – chybět by jim například nemělo dotykové rozhraní, obchod s aplikacemi a široká nabídka softwaru.

My vám o Windows 8 prozradíme i další podrobnosti, spolu s časovým plánem uvádění jednotlivých verzí.

Tento článek najdete v Chipu 2/2012.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání