Menu
CHIP Speedtest

WinXDVD Blu-ray Decrypter

24.02.2012 23:00 | Redakce Chip
WinXDVD Blu-ray Decrypter
Jak dostat film na Blu-ray do počítače? S tímto program stačí jedno kliknutí.

Vložit Blu-ray a kliknout na »Run«. To je vše, co stačí k převodu filmu z disku Blu-ray do počítače. Program si automaticky poradí i s různými ochranami filmů, a protože film není nijak konvertován, je převod dokončen ve velmi krátké době. Výrobce se chlubí s tím, že Blu-ray je zkopírován za 25 minut, my tuto hodnotu potvrzujeme. Výhoda: Kvalita zůstane identická s tou, jaká je na Blu-ray disku. Pro případnou konverzi videa do jiných videoformátů (například pro telefony a přehrávače), můžete použít HD Video Converter z Chip DVD. Ten zvládne přes 150 videoformátů včetně Blu-ray videa M2TS, a dalších HD formátů MKV, AVCHD, HDTV a MPEG-TS.

Na Chip DVD najdete plnou verzi programu Blu-ray Decrypter, která nemá žádná funkční, ani časová omezení. Verze na DVD je shodná s tou, která se prodává za cca 600 Kč.

Načtení Blu-ray disku

Výběr disku: Nejprve je třeba vybrat diskovou jednotku s Blu-ray diskem.
Výběr disku: Nejprve je třeba vybrat diskovou jednotku s Blu-ray diskem.

Jakmile máte program spuštěný, klikněte na »Load BD«. Program vás vyzve, abyste vybrali diskovou jednotku, ve které máte vložený disk Blu-ray. Vyberte správnou jednotku a klikněte na »OK«. Během pár sekund dojde k analýze disku, poté už uvidíte strukturu disku. V pravé části okna uvidíte dva režimy zobrazení – buď »Full Disc Mode« nebo »Title Mode«. Pokud zvolíte první položku, uvidíte disk rozdělený na jednotlivé kapitoly. To je skutečně nepřehledné. Zvolíte-li »Title Mode«, uvidíte jen hlavní film a případné bonusy, to je mnohem přehlednější. Pokud ještě zatrhnete »Only Main Title«, vše kromě hlavního filmu bude skryto.

Výběr filmu: V dalším kroku vyberte hlavní film, případně ponechte, aby jej určil program sám.
Výběr filmu: V dalším kroku vyberte hlavní film, případně ponechte, aby jej určil program sám.

Převod

V levé části si vyberte, co chcete převádět – nejčastěji to bude právě onen hlavní film. Pokud máte vybráno, klikněte na tlačítko »Run« v pravém dolním rohu. Rozběhne se proces kopírování na disk v počítači. Nedochází k žádnému převodu, žádnému exportu, tak jak je film uložený na Blu-ray disku, tak bude uložen na počítači. Počítejte tedy s tím, že jeho velikost bude několik gigabajtů. Proces bude trvat cca 25 minut, proto máte k dispozici volbu »Shutdown computer when conversion completed«. Zaškrtnutím této položky zajistíte, že po překopírování se počítač automaticky vypne.

Jako blesk: Překopírování filmu zabere cca 25 minut.
Jako blesk: Překopírování filmu zabere cca 25 minut.

Hotový film

Po dokončení získáte film ve formátu M2TS. Uvnitř tohoto kontejneru se jedná o H.264 film, se kterým by si měl poradit každý výkonnější přehrávač videa. Díky vysokému rozlišení jsou požadovány docela vysoké nároky na přehrávací hardware, je tedy třeba počítat s tím, že smartphony nebo tablety si s filmem nemusí poradit.

Pro případnou konverzi videa do jiných videoformátů můžete použít HD Video Converter z Chip DVD. Ten zvládne přes 150 videoformátů včetně Blu-ray videa M2TS, a dalších HD formátů MKV, AVCHD, HDTV a MPEG-TS.

Uveřejněno na Chip DVD 03/12.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání