Menu
CHIP Speedtest

Wise Care 365 Pro

19.09.2012 22:00 | Redakce Chip
Wise Care 365 Pro
Uveřejněno na Chip DVD 10/12.

 

Program Wise Care 365 Pro, jehož plnou verzi najdete na Chip DVD, je specialistou na kompletní analýzu a údržbu počítače. Odhalí zbytečné záznamy v registru Windows, nepotřebná data na pevném disku i možné úpravy nastavení operačního systému. Získat můžete až gigabajty volného místa a váš počítač zrychlí nejen úprava nastavení operačního systému, ale například i defragmentace registru a dat na pevném disku. Další užitečnou práci odvede Wise Care 365 při zmetání stop po surfování na internetu i další práci s počítačem nebo spolehlivé likvidaci již nepotřebných dat opakovaným přepsáním. Funkce na vyčištění a optimalizaci nastavení počítače lze naplánovat na pravidelné automatické spouštění.

Na Chip DVD je připravena plná verze programu Wise Care 365 Pro, kterou můžete po jednoduché registraci instalovat a používat zcela zdarma. Běžná cena licence programu Wise Care 365 Pro, použitelné až pro 3, počítače je asi 800 Kč.

Zdraví počítače: Wise Care 365 provede analýzu obsahu a nastavení počítače, spočítá index zdraví PC a navrhne kroky optimalizace.
Zdraví počítače: Wise Care 365 provede analýzu obsahu a nastavení počítače, spočítá index zdraví PC a navrhne kroky optimalizace.

Program Wise Care 365 startuje v režimu průvodce, který vám pomůže s úvodním nastavením a představí vám základní funkce aplikace na pravidelný servis počítače. Začíná se výběrem motivu a jazyka uživatelského rozhraní a poté následuje stručná prezentace funkcí na kontrolu stavu počítače a ochranu soukromí a možností individuálních nastavení programu.

Odstranění zbytečností: Možná budete překvapeni, kolik zbytečných dat skrývá například i instalace Windows.
Odstranění zbytečností: Možná budete překvapeni, kolik zbytečných dat skrývá například i instalace Windows.

Kontrola počítače

Wise Care 365 se spouští s nabídkou funkce »Kontrola PC«, která zjistí, jak moc je váš počítač zanesen zbytečnými soubory, neplatnými zástupci aplikací nebo nepotřebnými záznamy v registru Windows. Analýza odhalí i objem dat ve vyrovnávací paměti internetových prohlížečů, identifikuje stopy po práci s počítačem (naposledy otevřené dokumenty, přehrávaná videa ad.) a zjistí možnosti optimalizace nastavení operačního sytému a dalších komponent pro dosažení vyššího výkonu a stability. Zároveň je vypočítán souhrnný index zdraví vašeho počítače.

Všechny nalezené problémy lze nechat automaticky opravit kliknutím na tlačítko »Opravit«., samozřejmě včetně uložení zálohy aktuální konfigurace počítače. Wise Care 365 ovšem nabízí i sady nástrojů pro provedení jednotlivých kroků optimalizace počítače.

Možnosti optimalizace: Wise Care 365 upraví systémová nastavení pro vyšší výkon a stabilitu vašeho počítače.
Možnosti optimalizace: Wise Care 365 upraví systémová nastavení pro vyšší výkon a stabilitu vašeho počítače.

Důkladné čištění

Funkce z nabídky »Čištění systému« nabízí především kontrolu a vyčištění obsahu registru a nalezení zbytečných souborů a ostatních dat (dočasně stažená data z internetu, pozůstatky po různých aplikacích atd.).

Velmi zajímavá je ovšem také funkce »Redukce systému«, která umí najít a zlikvidovat nepotřebné součásti operačního systému Windows. Možná budete sami překvapeni, kolik místa se vám na pevném disku uvolní smazáním zbytečných ukázek fotek, videí či hudby, nepotřebných jazykových souborů a především pak již použitých instalačních souborů. Samozřejmě byste si přitom měli být velmi dobře vědomi, jaká data se právě chystáte smazat.

Nastavení vzhledu: Pozadí okna Wise Care 365 je možné si přizpůsobit pomocí mnoha připravených grafických témat.
Nastavení vzhledu: Pozadí okna Wise Care 365 je možné si přizpůsobit pomocí mnoha připravených grafických témat.

Zrychlení Windows

Mnoho zajímavých funkcí a nástrojů skrývá také volba »Vylepšení systému«. Pomocí předvoleb v nabídce »Optimizér systému« lze například optimalizovat předběžné načítání dat, zvýšit stabilitu operačního systému, zrychlit jeho odezvu a upravit parametry internetového připojení. Wise Care 365 provede potřebná nastavení automaticky po kliknutí na tlačítko »Optimalizovat«. Úprava těchto nastavení Windows s sebou navíc nenese žádné riziko.

Další zrychlení práce počítače může přinést i defragmentace registru operačního systému a zejména i dat na pevním disku počítače. Soubory uspořádané do co nejdelších celků budou poté rychleji načítány a zpracovávány.

Nástroj »Správce spouštění« identifikuje všechny programy a služby spouštěné se startem operačního systému a poskytne vám doporučení k jejich deaktivaci nebo naopak ponechání výchozího nastavení.

Zametání stop

Funkce z nabídky »Ochrana« soukromí umí především vyhledat a zlikvidovat pozůstatky po práci s počítačem, jako jsou seznamy navštívených internetových stránek, otevřených souborů, sledovaných filmů a prohlížených obrázků či fotek. To ale není vše. Pomocí dalších nástrojů lze bezpečně zlikvidovat všechny dříve smazané soubory, které ovšem dále fyzicky zůstávají na disku počítače, a bezpečně skartovat nepotřebné soubory jejich opakovaným přepsáním.

Mezi bezpečnostní funkce patří i generátor hesel, který vám pomůže vytvářet dostatečně silná hesla, například pro různé internetové služby, na základě zvolené délky a sady použitých znaků.

Nastavení vzhledu: Pozadí okna Wise Care 365 je možné si přizpůsobit pomocí mnoha připravených grafických témat.
Nastavení vzhledu: Pozadí okna Wise Care 365 je možné si přizpůsobit pomocí mnoha připravených grafických témat.

Užitečná nastavení

Předvolby programu Wise Care 365 najdete v menu »Nabídka | Nastavení«. Vedle předvoleb pro automatické spouštění Wise Care 365 se startem Windows zde najdete například i funkci pro vytvoření přenosné verze programu, kterou bude možné spouštět bez instalace z USB flash disku a spravovat s ní další počítače. Pod nabídkou »Plánovač« jsou pak připraveny předvolby pro automatické spuštění analýzy a optimalizace počítače v pravidelných denních nebo týdenních intervalech. V souvislosti s pravidelným čištěním je třeba ponechat aktivovanou předvolbu automatického spouštění programu Wise Care 365 se startem Windows.

Program Wise Care 365 také automaticky vytváří zálohy registru Windows, pokaždé když v něm provedete změny. Pro návrat zpět pak můžete použít funkce z nabídky »Centrum obnovy«. Pod nabídkou »Wise utility« najdete odkazy na další bezplatně použitelné nástroje od výrobce Wise Care 365 a rovněž i nástroj »Wise Memory Optimizer«, určený k vyčištění operační paměti a získání dostatečné kapacity pro právě spuštěné programy.

Pomocí volby »Nabídka | Kontrola aktualizací« lze provést aktualizaci programu, ovšem z plné verze Pro tím Wise Care 365 přepnete do režimu Free, kde chybí především nástroj na ochranu soukromí (odstranění stop po práci s počítačem). Z tohoto důvodu vám doporučujeme aktualizaci neprovádět.

Výrobce programu Wise Care 365 nabízí i několik bezplatně použitelných programů se zajímavými funkcemi. Pod nabídkou »Wise utility« v programu Wise Care 365 najdete odkazy ke stažení aplikací Wise JetSearch (vyhledávač souborů na disku počítače), Wise Folder Hider (bezpečně skryje vybrané složky), Wise Data Recovery program na obnovu smazaných dat) a Wise Auto Shutdown (nástroj na vypnutí či restart počítače ve zvolenou dobu).

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání