Menu
CHIP Speedtest

Xilisoft Video Converter Ultimate 5.1

26.05.2011 21:00 | Redakce Chip
Xilisoft Video Converter Ultimate 5.1
S konverzí filmů pro přehrávání v mobilním telefonu či jiném přenosném přehrávači se vůbec nemusíte trápit – pomůže vám šikovný nástroj z Chip DVD 06/11 s desítkami připravených profilů nastavení.

Plná verze programu Xilisoft Video Converter Ultimate 5.1 je skvěle vybavena na vzájemnou konverzi desítek různých formátů videa i zvukových souborů. Díky připraveným profilům nastavení můžete program použít na velmi snadný převod filmů do formátu podporovaných vašim mobilním telefonem, přenosnou herní konzolí či jiným multimediálním přehrávačem. Pokročilým uživatelům zároveň nebudou chybět ani detailní nastavení kvality výstupního souboru, včetně možnosti vytvářet si vlastní profily pro opakované použití. Xilisoft Video Converter umí rovněž upravit obraz videa, oříznout jeho délku nebo do něj vložit titulky. Na výkonnějších počítačích lze konvertovat i několik souborů současně.

Na Chip DVD je připravena plná verze programu Xilisoft Video Converter Ultimate 5.1, kterou je třeba jednoduše zaregistrovat. Po vložení licenčního klíče bude program pracovat bez dalších omezení. Nejnovější verze Video Converter 6 Ultimate obsahuje nové profily pro konverzi do iPadu či iPhonu, upravuje zvukové stopy, nabízí přechodové efekty a podporu technologie nVIDIA CUDA. Díky této akci máte možnost získat novou verzi za zvýhodněnou cenu  .

 

Rychlá konverze: Program umí zpracovávat i více souborů současně, záleží jen na výkonu počítače.
Rychlá konverze: Program umí zpracovávat i více souborů současně, záleží jen na výkonu počítače.

Bohaté funkce plné verze programu Xilisoft Video Converter se skrývají v přehledném uživatelském rozhraní. S nastavením konverze videa i zvuku vám navíc pomohou i připravené profily konfigurací pro nejčastěji používané formáty a zařízení.

V nabídce »Tools | Preferences« jsou k dispozici zajímavé předvolby funkcí programu. Na záložce »General« si můžete nastavit například výchozí složku pro ukládání videí po konverzi (»Output Destination«). Záložka »Convert« obsahuje předvolby využívání výkonu počítače. Vedle zapojení všech procesorových jader do konverze (»Convert with all cores«) si můžete zvolit, které konkrétní jádro má na konverzi pracovat (»Customize core number«) nebo maximální počet současně spuštěných procesů konverze (»Maximum Simultaneous Running Processes«) a případně i prioritu procesu konverze (»Run Background«). Akci provedenou po skončení konverze posledního souboru lze nastavit na záložce »Others«. Předvolbou »After Conversion Done« můžete zvolit automatické vypnutí nebo třeba uspání počítače po dokončení konverze.

Xilisoft Video Converter je již ve výchozím nastavení připravený na rychlou konverzi videa i zvuku, proto není třeba jeho standardní předvolby měnit.

Výběr souborů

Střihněte si video: Filmy nebo hudební soubory není nutné konvertovat kompletní.
Střihněte si video: Filmy nebo hudební soubory není nutné konvertovat kompletní.

Výběr souborů ke konverzi v programu Xilisoft Video Converter se provádí buďto tlačítkem »Add File(s)«, umístěným zcela vlevo na hlavním panelu funkcí, nebo pomocí nabídky »File«. Na vstupu do konverze jsou podporovány desítky různých formátů videa i zvuku. Do seznamu v hlavní části okna programu Xilisoft Video Converter můžete přidat libovolný počet souborů, jejich konverze podle individuálního nastavení bude provedena postupně.

Úprava videa

U souborů s videem nabízí Xilisoft Video Converter značné možnosti dodatečných úprav, aplikovaných během jejich konverze do jiného formátu. Pod tlačítkem s nůžkami najdete funkci na vystřižení části videa, určené ke konverzi. Zkrácením filmu o úvodní a závěrečné titulky můžete ušetřit cenné místo v paměti mobilního telefonu nebo jiného přehrávače, kam se chystáte zkonvertované video uložit. Stejně tak je možné stříhat i zvukové soubory.

Efekty a vylepšení: Během konverze umí video i ořezat, doplnit o vodoznak i titulky a aplikovat na něj různé efekty.
Efekty a vylepšení: Při převodu umí video i ořezat, doplnit o vodoznak i titulky a aplikovat různé efekty.

Ještě zajímavější jsou funkce připravené pod tlačítkem »Effect«. Na záložce »Crop« najdete nástroje na ořez obrazu videa – například kvůli černým pruhům u širokoúhlých videí. Pomocí zeleně vyznačeného rámečku můžete měnit velikost a polohu výřezu přímo v náhledu videa. Záložka »Effect« nabízí vedle korekce jasu, kontrastu a saturace obrazu videa i více než desítku efektů jako je převod do negativu, mozaika, horizontální či vertikální převrácení atd.

Na záložce »Watermark« jsou připraveny nástroje na vložení textového nebo obrázkového vodoznaku, včetně všech souvisejících nastavení – počínaje umístěním vodoznaku v obraze, přes jeho průhlednost, až po font, jakým bude textový vodoznak napsán. Zcela zásadní význam mají funkce na záložce »Subtitle«. Titulky pro vložení do filmu si vyberte pomocí nabídky »Subtitle« a nastavte si jejich průhlednost a umístění v obraze. Nezbytné je i nastavení fontu, vyvolané kliknutím na tlačítko s nářadím. V nově otevřeném okně vyberte

Předvolby konverze: Pro konverzi videa i zvuku máte k dispozici desítky přednastavených profilů.
Předvolby konverze: Pro konverzi videa i zvuku máte k dispozici desítky přednastavených profilů.

v menu »Skript« předvolbu »Středoevropské«, proto aby byly korektně zobrazeny všechny české znaky s diakritikou. Xilisoft Video Converter podporuje pouze titulky uložené v samostatných souborech, proto si neporadí s titulky filmů na DVD.

Předvolby konverze

Jestliže konvertujete video pro přehrávání v mobilním telefonu či jiném přenosném přehrávači, nemusíte se nastavením parametrů konverze vůbec zaobírat. Stačí jen v nabídce »Profile« zvolit příslušný typ zařízení a úroveň kvality výstupního videa. Xilisoft Video Converter má připravené profily například pro iPod, iPhone, iPad, Playstation Portable, mobily s Androidem, Xbox, Blackberry a mnoho dalších zařízení. Podobně jsou k dispozici i profily nastavení pro konverzi videí do běžných formátů jako jsou AVI, DVD video, MP4, MOV a další. To samé platí i pro konverzi hudby.

Vlastnosti konverze lze ovšem dále upravovat. Výchozí nastavení profilu najdete v pravé části okna programu Xilisoft Video Converter, nad náhledem videa. Upravit můžete jméno výstupního souboru, rozlišení videa i úroveň kvality obrazu a zvuku. Další předvolby slouží pro výběr použitých titulků a rozdělení filmu na části – buďto podle velikosti souboru nebo dle nastavených časových úseků.

Detailní natavení: Program nabízí i vlastní nastavení konverze do všech detailů, včetně možnosti uložení.
Detailní natavení: Program nabízí i vlastní nastavení konverze do všech detailů, včetně možnosti uložení.

Ani zde ovšem možnosti programu Xilisoft Video Converter nekončí. Kliknutím na tlačítko se dvěma šipkami vedle nabídky »Profile Settings« otevřete okno s detailním nastavením výstupu. K dispozici je například volba použitého kodeku, datového toku, snímkové frekvence, poměru stran obrazu, hlasitosti zvuku a mnoho dalších detailních nastavení.

Jestliže využijte vlastní nastavení konverze, bude pro vás jistě důležitá možnost uložit si jej jako další profil pro opakované použití. K tomu slouží tlačítko »Save as« vedle nabídky výběru použitého profilu.

Samotnou konverzi souborů podle provedeného nastavení zahájíte kliknutím na červené tlačítko »Convert Checked Item(s)«. Stav vytížení procesorových jader během konverze zobrazují grafy pod seznamem konvertovaných souborů. Podle nastavení umí Xilisoft Video Converter zpracovávat i více souborů současně a konverzi lze kdykoli pozastavit nebo zcela zrušit.

Uveřejněno na Chip DVD 06/11.Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání