Menu
CHIP Speedtest

Z vyhledávače stroj na peníze

12.04.2012 08:59 | Redakce Chip
Google prochází změnou: S velkými investicemi, novými službami a Googlem+ jako centralizovanou databází se Google mění z vyhledávače na stroj na peníze.

Vytváření inovativních služeb považoval Google v průběhu svého prvního desetiletí za základ svého obchodního úspěchu. Klíčová otázka při vývoji každého produktu zněla: Co by měl nabídnout uživateli? Tato strategie nemusí vždy nutně vést k úspěchu, díky ní však dostalo příležitost mnoho populárních služeb (jako např. Google Mail), a Google se tak mohl uživatelům ukázat v pozitivním světle.

Pokud se ale nyní podíváme na změny postoje celé řady služeb i na akvizice dalších firem, zdá se, že v Googlu se základní otázka změnila a nyní zní: Kolik peněz může Google tímto produktem vydělat? Nelze si nevšimnout celé řady signálů, které ukazují, že Google se mění z líhně kreativních nápadů v tvrdý hospodářský gigant.


V rozsáhlém článku, který najdete v Chipu 5/2012 vám prozradíme co se za touto změnou skrývá a jaké další kroky Google pro uživatele (a konkurenci) připravuje...

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání