Menu
CHIP Speedtest

Za výpadku BlackBerry poklesly dopravní nehody

17.10.2011 10:54 | Redakce Chip
Za výpadku BlackBerry poklesly dopravní nehody
Hlásí to policie ze Spojených arabských emirátů, kde jsou BlackBerry nejrozšířenější mobilní platformou.

Třídenní výpadek BlackBerry, od úterý do čtvrtka minulého týdne, prospěl Spojeným arabským emirátům mnohem bezpečnějšími silnicemi. Dubajská policie oznámila, že po tu dobu poklesl počet nehod na silnicích o 20 %. Největší emirát, Abú Dhabí, hlásí pokles dokonce o 40 %, a také to, že za celé tři dny nikdo na silnicích nezemřel. Méně bourali především mladí lidé a muži.

Nedávno, 25. září, se tam přitom zabil fotbalista národního mužstva, teprve 21letý Theyab Awana, když údajně kvůli svému BlackBerry vjel do nákladního auta pracovníků údržby vodorovného dopravního značení. Místní policie nato ohlásila tažení proti motoristům telefonujícím nebo textujícím za jízdy. Výpadek BlackBerry tak přišel jako na zavolanou — mnohé místní řidiče prý výrazný pokles překvapil — takový vliv své vášně pro BlackBerry patrně nečekali.

Policie v Dubaji zvažuje, že při vyšetřování vážných dopravních nehod bude využívat záznamů telefonních operátorů, aby zjistila, zda v okamžiku nehody neužíval její účastník telefonu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání