Menu
CHIP Speedtest

Záchrana dat

14.08.2013 06:05 | Redakce Chip
Záchrana dat
Už se vám někdy stalo, že jste z iPadu smazali kontakty nebo fotografie a pět sekund poté zjistili, že to byla největší chyba vašeho života?

Pokud aktivně nevyužíváte internetové úložiště iCloud, máte nejspíš smůlu. Neexistuje nějaké jiné řešení?

V této prekérní situaci vám může pomoci šikovný program nainstalovaný na stolní počítač, který dokáže obnovit smazané soubory v úložišti tabletu nebo telefonu. Horkým tipem Chipu je nástroj EaseUS MobiSaver, což je bezplatné, rychlé a bezpečné řešení pro obnovu ztracených dat ze zařízení se systémem iOS. Tento software umožňuje přímou obnovu dat buď z iPadu, nebo extrahováním dat ze zálohy provedené prostřednictvím iTunes. Obnova dat je jednoduchá v několika krocích. Připojíte tablet kabelem k počítači a necháte programem oskenovat jeho paměť a úložiště. Výsledkem je výpis obnovitelných dat a událostí. Označená data je možné vyexportovat na pevný disk počítače. Při obnově dat ze zálohy iTunes se předpokládá, že záloha nebo synchronizace s iTunes je na stejném počítači. Vyberete soubor zálohy a na výpisu položek zvolíte data k obnově.

EaseUS MobiSaver najdete na adrese www.easeus.com. Je zatím k dispozici pouze ve verzi pro Windows a spolupracuje se zařízeními iPhone 3GS/4/4S/5, iPad a iPod touch, s operačním systémem iOS 4 a vyšším.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání