Menu
CHIP Speedtest

Záchrana textu z poškozeného dokumentu

07.01.2010 00:00 | Redakce Chip
Při otevírání souboru Word hlásí, že je dokument poškozen. To je velice mrzuté, neboť nemáte kopii a soubor obsahuje mnoho textu. Jak to vyřešit?

Záchrana důležitého textu z poškozeného dokumentu

Při otevírání souboru Word hlásí, že je dokument poškozen. To je velice mrzuté, neboť nemáte kopii a soubor obsahuje mnoho textu.

Prostřednictvím konvertoru »Obnova textu z libovolného souboru« dokáže Word od verze 2002 načíst obsah i z defektního souboru. Funguje to dokonce i s „newordovskými" dokumenty. Je však nutno smířit se přitom s některými ztrátami: zmizí formátování dokumentu a všechny netextové prvky jako grafika, pole, kreslené objekty apod. Záhlaví, zápatí, poznámky a texty v polích zůstanou zachovány jako prostý text.

Pro záchranu dokumentu klikněte ve Wordu 2007 na ikonu »Microsoft Office« a »Otevřít«. Ve Wordu 2003 nebo 2002 zvolte »Soubor | Otevřít«. V následném dialogu v poli »Soubory typu« změňte nastavení na »Obnova textu z libovolného souboru«. Pak zadejte poškozený dokument a klikněte na »Otevřít«. Word nyní zkonvertuje text z dokumentu a obnoví jej.

Pokud defektní soubor nevznikl ve Wordu, před příkazem »Otevřít« klikněte ve Wordu 2007 nejprve na »Microsoft Office« a poté na »Možnosti Wordu«. Ve Wordu 2003 nebo 2002 zvolte »Nástroje | Možnosti«. Pak na kartě »Obecné« aktivujte volbu »Při otevírání potvrdit převod« a klikněte na »OK«. Dále postupujte tak, jak bylo popsáno výše.

Upozornění: Jakmile nastavení v poli »Soubory typu« změníte na »Obnova textu z libovolného souboru«, Word si volbu zapamatuje a použije ji i při otevírání dalšího dokumentu. Aby k tomu nedošlo, po obnovení dokumentu vraťte nastavení v tomto poli zpět na »Dokumenty aplikace Word (*.doc)« nebo »Dokumenty aplikace Word (*.docx)«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání