Menu
CHIP Speedtest

Zachraňujeme utopený telefon

14.08.2012 08:10 | Redakce Chip
Zachraňujeme utopený telefon
Jdete po ulici, a najednou vás zastihne průtrž mračen. Promočené oblečení ještě zvládnete, ale déšť vám namočil také drahý mobilní telefon. Zachovejte klid, máme pro vás řešení.

Co se vlastně děje, když se telefon dostane do kontaktu s jinak životodárnou tekutinou? V nejlepším případě nic – to ale platí jen tehdy, pokud není namočen příliš dlouho a voda stihne v podstatě jen opláchnout jeho tělo. Pro jistotu se i tak raději řiďte prvními dvěma kroky z našeho návodu.

Situace je vážnější, pokud vlhkost pronikne do jeho útrob. V takovém případě totiž hrozí, že vodivé molekuly vody zkratují vnitřní obvody a z mobilu za pěkných pár tisíc bude jen velmi drahé těžítko. Další riziko spočívá v dlouhodobém poškození způsobeném následnou korozí. Rez totiž kontakty narušuje, neboť funguje jako nechtěný izolátor. Velmi ohrožen je také displej. Voda totiž přenáší prach a další částečky, které se mohou usadit přímo za jeho sklem a narušovat výsledný obraz.

Co tedy dělat, pokud se váš mobil namočil? Máme pro vás šest opatření, která vám pomohou maximalizovat šance na jeho záchranu. Vždy záleží na konkrétní situaci a mnohdy ani není třeba provádět všechna. Často postačí přístroj rozebrat a nechat jej pořádně vyschnout. Jestliže to nepomůže, zkoušejte postupně další kroky.

Celý článek si budete moci přečíst v papírovém nebo elektronickém vydání CHIPu 09/2012.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání