Menu
CHIP Speedtest

Zahájení hledání na webu přímo z nabídky Start

26.10.2012 04:15 | Redakce Chip
Zahájení hledání na webu přímo z nabídky Start
Abyste pro vyhledávání na internetu nemuseli komplikovaně spouštět prohlížeč, můžete pouze lehce upravit Registry Windows 7 a vyhledávat na internetu přímo z nabídky Start.

Nejprve klikněte na »Start« a do políčka „Prohledat programy a soubory“ zadejte „regedit“. Poté se ve výsledku vyhledávání objeví stejnojmenný program. Klikněte na něj pravým tlačítkem a zvolte »Spustit jako správce«. Program se spustí s administrátorskými právy.

Vyberte klíč „HKEY_CURRENT_USERSoftwarePoliciesMicrosoftWindowsExplorer“. Pokud tento klíč k dispozici není, vytvořte ho příkazem »Úpravy | Nový | Klíč«. Poté v pravé části okna vytvořte příkazem »Úpravy | Nový | Hodnota DWORD (32bitová)« novou položku a nazvěte ji „AddSearchInternetLinkInStartMenu“. Poklepejte na tuto položku, jako „Údaj hodnoty“ zadejte „1“ a vše potvrďte kliknutím na tlačítko »OK«. Nakonec zavřete editor registru a systém restartujte.

Po novém spuštění systému máte k dispozici internetové vyhledávání přímo v hlavní nabídce Start. Stačí jen kliknout na tlačítko »Start«, a poté, co začnete zadávat hledané pojmy do políčka „Prohledat programy a soubory“, objeví se přímo nad ním příkaz „Vyhledat v internetu“. Tato volba spustí prohlížeč a vyhledá zadaný pojem pomocí implicitního vyhledávače.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání