Menu
CHIP Speedtest

Zájem o audio knihy roste

04.08.2012 06:00 | Redakce Chip
Zájem o audio knihy roste
Projekt Audiotéka byl na tuzemském trhu spuštěn v říjnu 2011 a již nyní má více než 20 000 registrovaných uživatelů. Stále více lidí tak využívá možnost stáhnout si audio verze knih ve formátu MP3 nejen přímo do počítače, ale také do mobilního telefonu nebo na iPad.

Rostoucí oblibu audioknih dokládá i fakt, že aplikace pro Apple iOS v českém App Store patří mezi nejstahovanější aplikace zdarma v kategorii Knihy. Díky nákupům uživatelů přímo v aplikaci patří Audiotéka mezi aplikace s nejvyšším obratem (tzv. Top Grossing žebříček) napříč všemi kategoriemi. Poslední verze aplikace Audiotéky pro Android nově umožňuje zákazníkům za audioknihy zaplatit pomocí jejich účtu u společnosti Google. Aplikace pro Android je navíc zařazena mezi aplikace oficiálně podporované společností Samsung a je ke stažení v Samsung Apps.

Jednou z nejpopulárnějších knih v digitálním zvukovém formátu je životopis zakladatele společnosti Apple Steva Jobse.
Jednou z nejpopulárnějších knih v digitálním zvukovém formátu je životopis zakladatele společnosti Apple Steva Jobse.

Aktuálně audioteka.cz nabízí téměř 1000 titulů digitálních audioknih nejrůznějších žánrů. Nejnovější bestsellery, ale i klasická díla české a světové literatury, a také exkluzivní tituly, které jsou dostupné pouze v digitální verzi, nikoliv na CD, jako běžné audioknihy. Třemi nejprodávanějšími tituly v dosavadní historii Audiotéky jsou Steve Jobs, životopis zakladatele Applu sepsaný Walterem Isaacsonem v interpretaci herce Martina Stránského, první díl napínavé severské detektivky Stiega Larssona Milénim Muži, kteří nenávidí ženy a kniha moudrosti starých Toltéků Čtyři dohody, kterou namluvil Jaroslav Dušek. Aktuálně k začátku letních olympijských her najdete v nabídce Audiotéky Průvodce Londýnem jako Audioknihu týdne s 50% slevou.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání