Menu
CHIP Speedtest

Zákaz publikování informací na zamčené obrazovce

19.09.2013 03:10 | Redakce Chip
Windows 8 již umí zobrazit informace z některých aplikací i ve formě konfigurovatelných oznámení na uzamčené obrazovce. Pro domácí počítač to může být šikovné, pokud jde ale o firemní počítač, na kterém pracuje více uživatelů, nemusí být takové chování žádoucí.

Pro deaktivaci tohoto chování se přepněte na plochu a pomocí klávesové zkratky [Windows] + [R] aktivujte nabídku »Spustit«. Do ní zadejte příkaz »regedit«, klikněte na »OK« a potvrďte dotaz »Řízení uživatelských účtů«. Nyní v editoru registru přejděte na klíč »HKEY_LOCAL_MACHINESoftwarePoliciesMicrosoftWindowsSystem«. Zde klikněte tlačítkem myši do pravé části okna a z nabídky příkazem »Úpravy | Nový | Hodnota DWORD« vytvořte novou položku »DisableLockScreenAppNotifications«. Nyní ji dvojitým kliknutím otevřete, změňte její hodnotu na »1« a vše potvrďte kliknutím na »OK«. Zavřete editor registru a restartujte systém.

Od této chvíle se na uzamčené obrazovce nemůže objevit žádná informace z nainstalované aplikace. Pokud chcete nastavení změnit, nastavte hodnotu nově vytvořené položky na »0«.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání